KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308086
*
nr 1230 8086
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Waxholmsbåt, Stockholms skärgård, signerad. Olja på pannå, 38x45 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 18:06:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 04:28:14
1
500 kr
21/1 18:01:28
2
Vinnande bud
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Ivan Constantin Johansson
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Läs mer om Ivan Constantin Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgårdsmotiv stockholms skärgård stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåt
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Ivan Constantin Johansson
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Ivan Constantin Johansson
nr 1230 8086
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Waxholmsbåt, Stockholms skärgård, signerad. Olja på pannå, 38x45 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 04:28:14 | 1 | 500 kr |
21/1 18:01:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Ivan Constantin Johansson
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i TimrÃ¥ 1895, död 1946.Läs mer om Ivan Constantin Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgårdsmotiv stockholms skärgård stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåt
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41